Tērvetes novadā par problēmu kļuvuši driftotāji; nolemts, ka varēs tos sodīt

Turpmāk Tērvetes novada pašvaldības saistošajos noteikumos būs noteikta atbildība par driftošanu, paredzot līdz 100 eiro sodu, lēmuši novada domes deputāti, grozot saistošos noteikumus par nekustamo īpašumu uzturēšanu un sabiedrisko kārtību.

Deputāti noteikuši, ka nav pieļaujama tīša transportlīdzekļa dzenošo riteņu izbuksēšana, atstājot brauktuves segumā transportlīdzekļa riepu gumijas sastāvdaļu nospiedumus. Par šajā punktā minēto darbību veikšanu pārkāpējam uzliek naudas sodu no 25 līdz 100 eiro, ja pārkāpums gada laikā atkārtojas, sods pieaug no 100 līdz 200 eiro.

“Arī pie mums māk griezt riepas. Pie mašīnām tikt viegli, tās pārtaisa un tik griež,” izmaiņu nepieciešamību pamatoja Tērvetes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Kozuliņš.

Lielākoties driftotāji pulcējas laukumos pie Tērvetes dabas parka, taču arī citos laukumos novadā notiek līdzīgas izklaides. Īpaši aktuāla problēma kļuvusi pagājušajā gadā.

“Viņi apdraud gan sevi, gan citus, turklāt laukumos atstāj švīkas,” komentēja Kozuliņš.

Grozot saistošos noteikumus par sabiedrisko kārtību, noteiktas arī citas izmaiņas.

Turpmāk publiskajās vietās Tērvetes novadā ilgāk par 48 stundām būs aizliegts atstāt transportlīdzekļus, kuriem liegts piedalīties ceļu satiksmē. Par noteikumu pārkāpšanu var draudēt brīdinājums vai naudas sods 100 eiro apmērā, bet, ja pārkāpums atkārtojas gada laikā, uzliek naudas sodu no 100 līdz 200 eiro.

Noteikumi papildināti arī ar aizliegumu novietot transportlīdzekļus zaļajā zonā, par ko pirmajā reizē uzliek naudas sodu no 20 līdz 40 eiro, bet par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, piemēro 40 līdz 85 eiro sodu. Šādas summas kā sods noteikts arī gadījumos, ja ar transportlīdzekli pārvietojas pa publiskajām zaļajām zonām.

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.