Autovadītāji vēlas salīdzināt tieši no apdrošinātājiem sniegtās OCTA cenas; sabiedrība gaida FKTK lēmumu

86,7% autovadītāju atbalsta tāda interneta kalkulatora pastāvēšanu, kas piedāvā tieši no apdrošinātājiem sniegtās OCTA cenas un labprāt tādu kalkulatoru arī izmantotu polišu cenu salīdzināšanai.

. Tas secināts Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) janvārī veiktajā aptaujā, kurā piedalījās 420 respondenti – autovadītāji. “Aptaujas dati parāda, ka patērētājiem ir nepieciešams neitrāls un objektīvs tāda standarta apdrošināšanas produkta kā OCTA cenu salīdzināšanas rīks, tādēļ ceram uz pozitīvu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk – FKTK) lēmumu jautājumā par LTAB OCTA kalkulatora tālāko nākotni,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Aptaujas mērķis bija aktualizēt autovadītāju paradumus iegādājoties OCTA internetā. “Līdzīgu aptauju LTAB veic ik gadu un galvenais secinājums – aizvien straujāk aug to autovadītāju skaits, kas OCTA iegādājas internetā. Ja pērn vienmēr vai lielākoties internetā OCTA bija iegādājušies 75,7% respondentu, tad šogad jau 83,7%,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs.

“Tāpat redzam, ka ir ļoti nepieciešams neitrāls OCTA salīdzināšanas rīks, kas pircējiem atspoguļotu tieši no apdrošinātājiem sniegtās OCTA cenas, jo interneta kalkulatoru izmantošana pieaug – pērn 63,8% respondentu norādīja, ka iegādājoties OCTA, izmanto kādu no OCTA kalkulatoriem, kur iespējams salīdzināt OCTA cenas, bet šogad tādu ir jau 76,4%. Galvenais iemesls, kādēļ izmanto OCTA kalkulatorus, ir vēlme polisi iegādāties par iespējami zemāku cenu (51,6% šogad un 50,6% pērn),” stāsta J.Abāšins.

LTAB veiktā Latvijā strādājušo OCTA kalkulatoru izpēte liecina, ka pircēji pārmaksā vidēji 11 – 14% no polises cenas iegādājoties OCTA starpnieku kalkulatoros, nevis tieši no apdrošinātāju lapām, kurās parasti tiek piemērota on-line pārdošanas atlaide un nav iekļauta starpnieka komisija. “80% mūsu veiktās aptaujas dalībnieki norādīja, ka nevēlas pārmaksāt par OCTA iegādi, kas, mūsuprāt, ir būtisks signāls tirgus uzraugam un patērētāju intereses aizstāvošajām institūcijām,” domā J.Abāšins.

Jau ziņots, ka LTAB, pēc FKTK lēmuma, šīgada sākumā apturēja LTAB OCTA kalkulatora darbību, lai ievērotu formālās OCTA likuma un ES direktīvu prasības par apdrošināšanas izplatīšanu un apdrošināšanas starpniecību. “Esam veikuši izmaiņas kalkulatorā, novēršot iespējas bez atkārtotas datu ievades iegādāties OCTA apdrošināšanu tieši no apdrošinātājiem. Tā kā prasības ko uzdevuši likumdevēji un tirgus uzraugs ir izpildītas, vēlamies skaidru atbildi no FKTK – vai LTAB OCTA kalkulators var atsākt savu darbību, sniedzot patērētājiem iespēju, salīdzināt tieši no apdrošinātājiem sniegtās OCTA cenas bez starpnieku līdzdalības,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.