LTAB aicina autovadītājus pārliecināties par saskaņotā paziņojuma esamību savā auto (+ video)

Pieaugot nelielo ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kas galvenokārt saistīts ar nepastāvīgajiem laika apstākļiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) aicina autovadītājus pārliecināties, ka to automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotā paziņojuma komplekts.

“Lai arī saskaņoto paziņojumu īpatsvars CSNg fiksēšanā gadu no gada kļūst lielāks, joprojām nākas saskarties ar autovadītāju nezināšanu par to, kur dabūt saskaņoto paziņojumu un kā pareizi to aizpildīt,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka 2010. gada 12 mēnešos CSNg īpatsvars, kas reģistrēti ar saskaņoto paziņojumu, bija 58,6 %, 2012. gadā – 61 %, 2014. gadā – 61,8 %, savukārt 2016. gadā – jau 64,8%.

Lai iedrošinātu autovadītājus izmantot saskaņoto paziņojumu un konsultētu par tā pareizu aizpildīšanu, LTAB jau ir realizējis dažādus profilakses un informatīvos pasākumus. “2015.gadā izstrādājām skaidrojošu videomateriālu, kas palīdz orientēties saskaņotā paziņojuma aizpildīšanā un ir ērts palīgs jebkuram viedierīču lietotājam. To iespējams atrast šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Gt0LuSjikIA&feature=player_embedded, kā arī LTAB OCTA aplikācijā. Savukārt šogad plānojam skaidrojošas aktivitātes publiskās vietās, kuru laikā dalīsim autovadītājiem saskaņotos paziņojumus un stāstīsim par to aizpildīšanu,” informē J.Abāšins, piebilstot, ka ikdienā autovadītāji saskaņotos paziņojumus var jautāt saviem apdrošinātājiem.

25. un 26.janvārī no plkst. 12:00 – 19:00 LTAB stends būs atrodams Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. “Tā kā ļoti atbildīgi izturamies pret savu klientu drošību ne vien tirdzniecības centra telpās, bet arī ārpus tām, tad labprāt atbalstām šādas iniciatīvas. Priecājamies, ka mūsu iesaistīšanās var palīdzēt risināt svarīgus drošības profilakses jautājumus,” skaidro “Rīga Plaza” mārketinga vadītāja Urzula Spickus.

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.