Apdrošinātājs: Latvijā liela daļa autovadītāju nav informēti par dalītās atbildības negadījumiem

Latvijā liela daļa autovadītāju nav informēti par dalītās atbildības negadījumiem, atzīst apdrošināšanas kompānijas “Ergo” komunikācijas vadītāja Inese Kronberga.

Viņa norādīja, ka liela daļa ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto autovadītāju ir nepieciešama skaidrojoša informācija, ja tiek atzīta abu šoferu vaina un transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas zaudējumu atlīdzība tiek sadalīta atbilstoši katra atbildībai. “Novērojumi liecina, ka autovadītāji, kas iepriekš nav saskārušies ar šādām avārijas situācijām, nezina un daudzi nav pat dzirdējuši, ka apdrošināšanas atlīdzības tiek dalītas proporcionāli ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto autovadītāju atbildībai,” pauda Kronberga.

Viņa minēja, ka atbilstoši apdrošināšanas sabiedrības datiem divas biežāk sastopamās avārijas situācijas ceļu satiksmē, kurās abi autovadītāji tiek atzīti par līdzatbildīgiem ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, ir tad, ja, veicot kreiso pagriezienu, transportlīdzeklis saduras ar citu transportlīdzekli, kurš veic apdzīšanas manevru, kā arī, ja vienlaikus braucot atpakaļgaitā, piemēram, autostāvvietās, saduras divas automašīnas.

“Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis atzīmēja, ka no kompānijas saņemtajiem OCTA atlīdzību pieteikumiem ik mēnesi vidēji 50 negadījumos ir jāizskata, vai ar citiem apdrošinātājiem jāvienojas par dalītās atbildības gadījumiem.

“Ja zaudējumus ir nodarījušas vairākas personas, tad arī apdrošināšanas sabiedrības, kas atlīdzina nodarītos zaudējumus, var būt vairākas. Tāpat, ja cietusī persona vienlaicīgi ir līdzatbildīga, tā var saņemt tikai daļēju zaudējumu atlīdzību no otras puses OCTA apdrošinātāja,” teica Vismanis.

Pēc negadījuma, kurā ir viens cietušais, OCTA atlīdzība tam tiek izmaksāta 100% apmērā. Savukārt gadījumā, kad zaudējumus radījušas divas vai vairākas personas, procentuālais dalījums starp tām var būt dažāds, piemēram, 20 pret 80, 50 pret 50 u.tml. Nosakot ceļu satiksmes negadījumā atbildīgo personu atbildības pakāpi, tiek ņemta vērā bīstamība, kas radīta, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

“Ergo” apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu “Ergo International AG”, kuras mītne ir Diseldorfā, Vācijā, un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība “Munich Re”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.