Pauls Timrots “tiek noņemts no trases” – LTV pārtrauc demonstrēt raidījumu “Zebra”

Latvijas Televīzija (LTV) ir pārtraukusi demonstrēt neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” satiksmes drošības tematikai veltīto raidījumu “Zebra” saistībā ar Rīgas domes apmaksātu raidījumā izvietotu reklāmu, kas saskaņā ar starp LTV un “Zebra TV” noslēgta līguma nosacījumiem bija liegts.

 

Viņa pastāstīja, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar LTV konstatēto, ka 11.janvārī raidījumā “Zebra” ir izvietota Rīgas domes apmaksāta informācija. To paredzējis starp Rīgas domi un “Zebra TV” noslēgts iepirkuma līgums. Līdz ar to ir pārkāpts LTV un neatkarīgo producentu “Zebra TV” šā gada 28.jūnija noslēgtais raidījuma raidtiesību licences līgums, kura ietvaros producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Līdz ar to producents nedrīkst pieļauj raidījumā slēptās reklāmas izvietošanu.

 

Saskaņā ar starp LTV un “Zebra TV” noslēgtā līguma nosacījumiem ir jāizvairās raidījumā iekļaut tādu personu, preču vai pakalpojumu, preču ražotāju vai pakalpojumu sniedzēju vārda, firmas zīmes vai darbības attēlojumu, kas varētu maldināt auditoriju. Visa apmaksātā informācija uzskatāma par reklāmu.

 

Ņemot vērā iepriekš minēto, LTV izlēmusi izbeigt sadarbību ar ‘”Zebra TV” un pārtraukt demonstrēt “Zebra“, kas LTV pirmajā kanālā bija skatāms katru trešdienu, plkst. 22.30.

 

LETA jau vēstīja, ka šogad 11.janvārī televīzijā vērojamajā raidījumā “Zebra” pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). Raidījumā abas amatpersonas stāstīja par ielu tīrību Rīgā ziemas sezonā. Raidījums sociālajā tīklā “Twitter” izraisīja plašu rezonansi saistībā ar bažām, ka Jakrins vadījis sniega tīrītāju nepiesprādzējies. Tāpat izskanēja aizdomas, ka raidījums bijusi apmaksāta Rīgas domes reklāma.

 

 

Foto: Ekrānšāviņš no Twitter.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.