Sarkastiski sveicieni Bauskas novada pašvaldībai un Latvijas valsts valdībai (+ video)

Es esmu lepns un apmierināts ar Bauskas novada pašvaldības un Latvijas valdības darbu. Es ar lielāko prieku novēlu priecīgus Ziemassvētkus. Un davānu vietā ar žagariem. Lai atjēdzās ka viņi nav mūžīgi. Video skatīties ar skaņu. Ceļa posms Grenctāle-Kukuči-Budberga. Brunavas pagastā ir vēl pēdējie mohikāņi kas grib, var strādāt. Bet viņiem arī drīz tas var apnikt. Priecīgus Ziemassvētkus.

Viss sākās tikai kā ironisks un sarkastisks video ko parādīt draugiem.  Bet tad viss sagriezās pavisam savādāk. Jo nebiju domājis, ka šo pāris dienu laikā mans filmētais video pārsniegs 100 000 skatījumu, ka vairāk par 3000 reizēm nošārēs feisbukā, lai redz citi. Un šis skaists turpina augt. Tātad šī sāpe ir vienojoša un sāpīga kā arī aktuāla. Ne tikai Bauskas novadā, bet arī visā Latvijā. Tātad ko es šīs dienas no 25. decembra esmu darījis? Esmu nosūtījis vēstuli Bauskas novada domei un novada domes deputātiem.
 
Diemžēl ir atbildējuši tikai divi. Vārdā nesaukšu jo neesmu jautājis atļauju par viņu pieminēšanu un reklamēšanu. (Tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Nereklamēšu viņus. Pats nekandidēju. Esmu parasts cilvēks kuram tas viss ir piegriezies). Viens deputāts visam manis teiktajam piekrīt un saka, ka pašvaldība ir bezspēcīga- valsts vienkārši ignorē šo sāpi. Un ka tas viss ir jāpaceļ valsts līmenī. Ar ko es viņu aicināju- rīkojamies, novada iedzīvotāji būs aizmugure. Izskatās ka viņnam nemaz nav intereses ar to nodarboties. Viņš atbildēja ka viņu nemaz neizbrīna pārējo Bauskas novada deputātu attieksme un  piebilst to ka valdība mērķtiecīgi grauj lauku reģionus un bez maz vai velk uz kolektivizāciju, jo lielajam biznesam vajag cilvēkus.
 
Vēstules beigās novēlēja man jauku dienu. Otrs deputāts,savukārt man centās uzsvērt ka deputāti, zin par ceļu stāvokli. Un ka vienā dienā to neatrisināt( protams ka loģiski), bet ka šis viss ir 25 gadus vecs mantojums. Un ka “dūre galdā” princips nedarbojas Lai gan 119 pašvaldības apvienojušās šajā jautājumā. Pastāstīja to ka priekš Bauskas pašvaldības ceļiem ir izstrādāti 27 projekta pieteikumi un ka 5ieci ir manis pieminētais un jau slavenais Brunavas pagasts.  Bauskas novadā ir 8 pagasti. Un ka to realizācija būs 2017.gadā. Un ka liela daļa pašvaldības deputātu tik tiešām ir par attīstību. Un esot skumji ka lielāko daļu iedzīvotāji ticot tukšiem solījumiem. Un vēstules beigās piebilda -strādāsim kopā. Nākamo atbildi es saņēmu no VAS ” Latvijas auto ceļu uzturētāja” nu tā nu gan neiztur nekādu kritiku. 

 
No VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” puses vēlamies norādīt, ka autoceļi ar grants segumu ir uzskatāmi par periodiskas lietošanas ceļiem – pēc to tehniskajiem parametriem grants ceļi nav paredzēti regulārai intensīvai satiksmei visa gada garumā. Īpaši strauji to kvalitāte un attiecīgi caurbraucamība pasliktinās pavasarī un rudenī, kad ceļa segums kļūst daudz slapjāks, līdz ar to tam zūd nestspēja. Kā sekas ir gan bedres, kas veidojas, gan dziļas rises no smagā transporta, tādēļ arī periodiski šādiem autoceļiem tiek noteikti maksimālās masas ierobežojumi.

Ziemās grants seguma ceļi parasti sasalst un līdz pavasarim, kad iestājas atkusnis, braukšanas apstākļi pa šiem ceļiem ir apmierinoši. Ja ziemā grants ceļi nesasalst, tad tie pārmitrinās un to uzturēšana un caurbraucamība ir apgrūtināta. Pēdējo nedēļu laikā stabila sala neesamības, kā arī lietus un nokrišņu ietekmē grants ceļi daudzviet Latvijā kļuvuši grūti izbraucami. Pārmitrinātu, bedrainu grants ceļu greiderēšana dod tikai īslaicīgu efektu un var pat pasliktināt caurbraucamību, jo uz ceļa var veidoties šķidra grants putra. Tāpēc VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” seko līdzi laika prognozēm, lai pirms sala iestāšanās veiktu grants autoceļu greiderēšanas darbus. Jāpiebilst, ka grants ceļu segumu kopšana prasa būtiskus ieguldījumus mūsdienu satiksmes intensitātes un arī autotransporta masas pieauguma dēļ.

Foto: ekrānšāviņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.