“Eko osta” aicina Līgo un Jāņu svinētājus nededzināt ugunskurā riepas

Rosinot atbrīvoties no nobrauktajām autoriepām videi draudzīgā veidā, bīstamo atkritumu apsaimniekotāja SIA “Eko osta” aicina Līgo un Jāņu svinētājus nededzināt tās ugunskurā, norāda uzņēmuma pārstāvis Kaspars Līcītis.

Viena no iespējām ir nodot autoriepas uzņēmuma “Eko osta” pieņemšanas punktā Rīgā, Tvaika ielā 39, kas darbojas visu diennakti. Par četru vieglās automašīnas riepu nodošanu privātpersonai nav jāmaksā, informē Līcītis.

“Eko osta” pieņem riepas arī no juridiskām personām. Lai atvieglotu un paātrinātu nolietotu riepu pieņemšanas procesu, autoservisiem un citiem uzņēmumiem pirms riepu nogādes pieņemšanas punktā lūgums sazināties pa telefonu 67393860, precizējot riepu nogādes laiku.

“Padomju laikā viena no nerakstītajām Līgo svētku tradīcijām bija savu laiku nokalpojušo autoriepu dedzināšana svētku ugunskurā. Arī mūsdienās laiku pa laikam nākas sastapties ar līgotājiem, kas svētku kulminācijā mēģina ugunskurā iemest autoriepas un citus atkritumus. Šāda videi nedraudzīga rīcība ir nosodāma,” atgādina Līcītis.

Viņš atzīmē, ka autoriepas dabiskos apstākļos sairst vairāk nekā 100 gadu laikā. Tā kā gumijas ražošanai jaunu riepu izgatavošanai tiek izmantoti naftas produkti, riepu sadalīšanās galaprodukti ir kaitīgi videi un var saindēt to, kā arī apdraudēt cilvēku veselību. Savukārt dedzinot riepas ugunskurā, tiek radīts kaitējums videi.

“Tāpēc “Eko osta” aicina ikvienu rīkoties dabai draudzīgi un nodrošināt riepām otru dzīvi, izmantojot iespēju nodot tās pārstrādei bez maksas. Uzņēmuma “Eko osta” pieņemšanas punktos savāktās nolietotās riepas tiks sasmalcinātas un nogādātas otrreizējai pārstrādei, padarot iegūto materiālu par vērtīgu izejvielu citu gumijas izstrādājumu izgatavošanai,” informē Līcītis.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.