Olaines novada domē nav informācijas, ka administratīvi sodītais Sarva plānotu nolikt deputāta mandātu (+ video)

Domes priekšsēdētāja pauda, ka deputāta mandāta anulēšana iespējama vien tad, ja pats deputāts vērsīsies domē ar attiecīgo iesniegumu.

Olaines novada domē nav dzirdēts, ka par braukšanu dzērumā pieķertais domes deputāts Jānis Sarva (“A8 partija”) domātu par iespējamu deputāta mandāta nolikšanu, aģentūra LETA uzzināja domē.

Domes priekšsēdētāja Inta Purviņa (LSDSP) vakar Latvijas Televīzijai (LTV) pauda, ka deputāta mandāta anulēšana iespējama vien tad, ja pats deputāts vērsīsies domē ar attiecīgo iesniegumu. Taču pašlaik šāds iesniegums vēl saņemts nav, noskaidroja LETA.

Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis informēja, ka nākamā domes sēde notiks 21.jūnijā. Ja iesniegums tiks saņemts, tas tiks skatīts šajā sēdē. “Pat tad, ja sākotnējā domes darba kārtībā šāds jautājums nebūs ietverts,” skaidroja Lākutis.

Paša Sarvas komentāru aģentūrai LETA saņemt neizdevās. Sākotnēji viņš norādīja, ka vada auto un tāpēc runāt nevar, bet vēlāk vairs neatbildēja uz telefona zvaniem.

LETA jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa šodien Sarvam, kurš pieķerts par braukšanu alkohola reibumā, piemēroja 1300 eiro naudas sodu un 13 diennakšu administratīvo arestu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, tāpat tiesa uz četriem gadiem atņēma viņam transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Spriedumu var pārsūdzēt desmit darba dienu laikā.

Administratīvā pārkāpuma lieta tika ierosināta pēc Administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.15 panta par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Kā iepriekš ziņoja LTV, aizdomīgo automašīnu pamanījuši iedzīvotāji, kas izsaukuši Olaines novada pašvaldībaspoliciju, kas konstatējusi, ka automašīnas vadītājs ir pamatīgā reibumā, un izsaukuši Valsts policiju. Sarva no sadarbības ar likumsargiem ir atteicies, nevēloties veikt alkohola ekspertīzi, kas pielīdzināms dzēruma atzīšanai. Pats Sarva noliedza, ka būtu sēdies pie stūres alkohola reibumā, taču sīkāk notikušo nevēlējās komentēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.