CSDD atliks reģistrāciju transportlīdzekļiem, kuriem nepieciešama muitas formalitāšu kārtošana

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no šodienas atlikusi reģistrāciju tiem transportlīdzekļiem, kuriem nepieciešama muitas formalitāšu kārtošana, vakar preses konferencē par muitnieku atklāto automašīnu kontrabandu pastāstīja CSDD Reģistrācijas daļas priekšnieks Ēriks Piternieks.

Likums ļauj atlikt reģistrāciju līdz 30 dienām, tāpēc šādos gadījumos CSDD lūgs Valsts ieņēmumu dienesta atļauju reģistrēt spēkratu.

Vēl pirms iestāšanās ES, jau 2004.gadā, Satiksmes ministrija un Finanšu ministrija saskaņoja kārtību, kā pēc iestāšanās ES “pārvirzoties muitas robežām notiks transportlīdzekļu reģistrācija”. Šāda kārtība ir nemainīga jau 12 gadus, un normu interpretācijas no CSDD puses nav bijušas.

CSDD ar VID sadarbojas ne tikai informācijas apmaiņā. Lai cīnītos ar ēnu ekonomiku un sakārtotu transportlīdzekļu tirdzniecību, CSDD ir sagatavojis vairākus grozījumus normatīvajos aktos, kuri pirms divām nedēļām nosūtīti VID. Pagājušā piektdienā CSDD saņēmis konceptuālu atbalstu grozījumus virzīt akceptēšanā Ministru kabinetā.

“Līdz normas stāsies spēkā, CSDD nolēmis (..) visos gadījumos, kuros varētu būt eventuāli nepieciešama muitas formalitāšu kārtošana, atlikt transportlīdzekļu reģistrāciju un nosūtīt piegādes un citus dokumentus tālāk pārbaudei VID,” skaidroja Piternieks.

Jau ziņots, ka VID Muitas policijas atklātā auto kontrabanda radījusi vairāk nekā 220 000 eiro zaudējumus, pirmdien žurnālistiem sacīja VID Muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Kriminālprocess šajā lietā tika sākts šī gada martā pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļas, taču darbs pie šīs lietas tika sākts pagājušā gada augustā. Zaudējumus radīja nenomaksātais pievienotās vērtības nodoklis un muitas nodoklis.

Podiņš sacīja, ka pagaidām lietā figurē 28 automašīnas, bet esot skaidrs, ka to ir daudz vairāk. Kopējais skaits tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Automašīnas iebraukušas no Krievijas ar Krievijas numuriem un Krievijas tehnisko pasi. Latvijā automašīnām izsniegtas pagaidu numurzīmes uz vienu mēnesi, tikmēr šajā laikā noformēta it kā šo automašīnu pirkšana no fiktīvas Vācijas firmas. Tālāk automašīnas pārsvarā pārdotas Vācijā. Sadarbībā ar Vāciju un Krieviju Latvijas dienesti lems, ko tālāk pasāks ar šīm mašīnām.

Automašīnas tika vestas uz diviem uzņēmumiem Latvijā, kuri pēc tam pārreģistrēti uz citu valstu personām. Uzņēmumi bija saistīti ar mēbeļu un elektropreču tirdzniecību, pamatnodarbe nebija auto tirdzniecība.

Krimināllietā jau ir veiktas 11 kratīšanas, ir septiņi aizdomās turētie, trīs no tiem strādājuši CSDD.

 

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.