Eksperts: Sasniedzot noteiktu tehnoloģijas attīstības slieksni, elektroautomobiļi strauji ieņems tirgu

Daudzas tehnoloģijas sākumā saskārušās ar cilvēku skepsi, tomēr, sasniedzot noteiktu tehnoloģiskās attīstības slieksni un pierādot sevi, strauji ieņēmušas tirgu.

Līdz ar to līdzīgu scenāriju var prognozēt attiecībā uz elektroautomobiļiem, šodien notiekošajā nākotnes tendenču forumā “LMT Smart Future” sacīja “AJ Power Solar” valdes priekšsēdētājs Roberts Samtiņš.

“Sākumā ir skepse, bet, tehnoloģijai attīstoties, viss strauji mainās,” sacīja Samtiņš. “Ledusskapji, krāsainie televizori, datori, viedtālruņi – produkta tehnoloģijai sasniedzot noteiktu attīstības slieksni, tas ātri ieņem tirgu.”

Balstoties uz šīm piemēriem, Samtiņš prognozēja līdzīgu scenāriju arī elektroautomobiļu gadījumā, norādot, ka, tehnoloģijai attīstoties, elektroautomobiļi drīzumā sasniegs ar parastajiem auto konkurētspējīgu cenu un veiktspēju.

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinās nākotnes tendencēm veltīts forums “LMT Smart Future”, kurā pasaules līmeņa eksperti un Latvijas viedokļu līderi dalās savās prognozēs par visdažādākajām tēmām – sākot no tehnoloģijām, biznesa un ražošanas un beidzot ar pilsētvidi un enerģētiku.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.