Autobraucēju ievērībai: apledojums apgrūtina braukšanu

VAS Latvijas Valsts ceļi informē, ka šorīt, vietām apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sākot no 3:30 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 103 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic slideno posmu kaisīšanu.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:

  • Bauskas virzienā no Iecavas – Grenctālei;
  • Liepāja – Rucava visā posma garumā.
  • Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Jelgavas, Bauskas, Ogres, Rīgas, Kuldīgas, Liepājas, Talsu, Ventspils, Balvu, Ludzas, Cēsu un Valkas apkaimēs.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet neliels lietus, austrumos slapjš sniegs.

Mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, zemes un ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc mitrums var pārvērsties ledū.

Jāatceras, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu. Tā ir vērsta uz braukšanai bīstamu apstākļu uzlabošanu normatīvi noteiktā laikā, tāpēc jārēķinās ar to, ka satiksmes apstākļi ziemā var mainīties strauji.

Īpaši uzmanīgi šajos laika apstākļos ir jābrauc pa grants ceļiem (sevišķi stāviem kāpumiem un pagriezienos), jo, nokūstot sniega kārtai, veidojas atkala un saķere ir kritiski zema.

Sākoties ilgstošam atkusnim, var arī parādīties masveida bedres uz asfalta ceļa seguma un šķīdonis uz grants ceļiem.

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.