Vāc parakstus par Ventspils-Kuldīgas autoceļa posma ātrāku sakārtošanu

Ventspils novada pagastos tiek vākti iedzīvotāju paraksti, lai vērstu uzmanību uz Ventspils-Kuldīgas ceļa posma slikto stāvokli un aicinātu Satiksmes ministriju (SM) un VAS “Latvijas valsts ceļi” nekavēties ar ceļa posma rekonstrukciju, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Aptuveni 21 kilometru garais ceļa posms no Ventspils līdz Ziru pagriezienam ir diezgan sliktā stāvoklī jau vairākus gadus, atzina Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS). Par šo problēmu jau daudzreiz runāts arī iedzīvotāju sapulcēs. Lai arī ceļa posma rekonstrukcija ir plānota un pašlaik tuvojas noslēgumam rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde, joprojām nav skaidri zināms, kad varētu sākties reāli būvdarbi, atzina Mucenieks. Autoceļa posma rekonstrukcijai paredzēts piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, un sākotnēji cerēts uz darbu veikšanu jau 2016. un 2017.gadā. “Nu jau ir 2018.gads. Mūsu raizes ir par to, ka šos plānus varētu atlikt uz nākamo plānošanas periodu pēc 2020.gada,” atzina Mucenieks.

Cerībā viest lielāku skaidrību, Ventspils novada pašvaldība februāra sākumā nosūtījusi vēstuli “Latvijas valsts ceļiem” un SM. Atbildes vēstulē SM paudusi, ka, vadoties no pieejamajiem līdzekļiem, būvdarbus plānots sākt ne ātrāk kā 2019.gadā. Līdz ar to joprojām nav skaidrs, vai nākamgad tas tiešām notiks, atzina Mucenieks.

Saskaņā ar noslēgto līgumu ceļa rekonstrukcijas tehniskajam projektam jābūt gatavam šī gada aprīlī. Pēc tam vēl četri mēneši būs nepieciešami būvekspertīzes veikšanai.

Nepieciešamību pēc iespējas ātrāk sākt ceļu posma sakārtošanu pauduši arī vairāki uzņēmēji – piemēram viena no Latvijā lielākajām kokzāģētavām “Kurekss”, kas darbojas Ventspils novadā. Pašvaldībai ir atbalsta vēstules no vairākiem uzņēmējiem, zemnieku saimniecībām, arī Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. Kā pastāstīja Vārves pagasta pārvaldniece Gunita Ansone, arī pasažieru pārvadātājs “Ventspils reiss” esot izrādījis interesi parakstīt šādu atbalsta vēstuli. Atbalsta vēstules, tāpat kā iedzīvotāju parakstus, pašvaldība plāno nosūtīt SM un “Latvijas valsts ceļiem”, lai vērstu uzmanību, cik aktuāla ir problēma ar slikto ceļa stāvokli. Pēc Ansones teiktā, uzņēmēji pat esot gatavi rīkot protesta akciju, ja ceļa stāvokļa uzlabošanai drīzumā nekas netiks darīts.

Ventspils novadā līdz šim savākti 777 iedzīvotāju paraksti, bet Ventavas ciemā parakstu vākšana vēl turpinās. Kā skaidroja Ansone, Ventspils-Kuldīgas ceļu ikdienā izmanto vairāku Ventspils novada pagastu iedzīvotāji, lai nokļūtu Ventspilī, kā arī pa to pārvietojas uzņēmēji un zemnieki ar savu tehniku, nemaz nerunājot par to, ka P108 ir valsts reģionālais autoceļš, kas savieno Ventspili, Kuldīgu un Saldu, turklāt pa šo ceļu no Ventspils jābrauc arī, lai nokļūtu līdz pagriezienam uz Liepāju.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.