Noderīgas lietas, kas lietotājam jāzina par mākslīgo intelektu telefonā

Šobrīd aktuālākais temats viedtālruņu ražotāju starpā viennozīmīgi ir mākslīgais intelekts

Vairums cilvēku apšauba mākslīgā intelekta nepieciešamību telefonos, jo uzskata, ka tīri labi ir iztikuši arī bez tā. Taču realitātē tieši pateicoties mākslīgajam intelektam cilvēku ikdiena kļūst vieglāka, tālruņi spēj strādāt labāk un apmierināt vairāk vēlmju. Turpmāk rakstā uzskaitītas tikai dažas no mākslīgā intelekta algoritmu iespējām, kas spēj uzlabot cilvēku tālruņa lietošanas pieredzi.

Mākslīgais intelekts tālruņa kamerā – tagad ikviens var radīt augsta līmeņa fotogrāfijas!

Jebkurš cilvēks vēlas ar savu viedtālruni uzņemt lieliskus, kvalitatīvus fotoattēlus, taču ne vienmēr tas izdodas. Viedtālruņos lielākoties pieejami dažādi fotografēšanas režīmi, bet nereti šķiet, ka tos pareizi izmantot māk tikai profesionāli fotogrāfi. Taču tagad ar mākslīgā intelekta palīdzību gandrīz ikkatrs var iegūt augstas kvalitātes bildes.

Ar mākslīgā intelekta palīdzību radītu risinājumu priekšplānā ir uzņēmums Huawei, kura pagājušā gada flagmanis Mate 10 Pro izceļas ar vairākām tā sniegtām iespējām. Huawei tālrunī iebūvētā kamera reāllaikā atpazīst dažādus objektus un ainavas, kā arī tiem atbilstošos uzstādījumus. Telefonā fotografēšanas laikā parādās apstiprinoša ikona, ka objekts atpazīts, un tas spēj pats pielāgot krāsas, kontrastu, spilgtumu, ekspozīciju un citus parametrus. Viedtālrunis, precīzāk, tajā esošais Gudrais foto asistents var identificēt 13 atšķirīgu uzstādījumu režīmus, un tādā veidā palīdz lietotājam uzņemt neatkārtojamas fotogrāfijas. Pateicoties īpašiem algoritmiem, Huawei Mate 10 Pro uzņemtās bildes ir gandrīz tikpat augstā kvalitātē kā profesionāļu foto, kurus apstrādā grafiskie dizaineri ar speciālām programmām.

Mašīnmācīšanās rūpējas par telefona veiktspēju

Jaunākās Huawei ierīces tiek veidotas tā, lai tās darbotos izcili ne tikai tad, kad tikko izņemtas no kastītes, bet arī pēc vairāku mēnešu lietošanas, kad citu ražotāju ierīces nereti kļūst ievērojami lēnākas un mēdz nokaitināt lietotājus. Šos uzlabojumus palīdz īstenot mašīnmācīšanās tehnoloģija. Tā ir augsti attīstīta un nodrošina to, ka tālruņa veiktspēja ir izcila neatkarīgi no tā, vai tas lietots stundu vai vairākus mēnešus. Huawei mākslīgā intelekta uzbūve sevī ietver ātro Kirin 970 procesoru, kā arī tā vizuālo lietotāja saskarni EMUI 8.0. Šis apvienojums nodrošina to, ka ierīce spēj iemācīties lietotāja paradumus, un izmantot informāciju, lai uzlabotu iekārtas veiktspēju. Tālrunis mācās, kuras aplikācijas tiek lietotas visbiežāk un uzglabā tās operatīvajā atmiņā ilgāk, ļaujot tās atvērt daudz ātrāk. Līdzīgi tiek optimizēta arī procesora jauda – prasīgākās un biežāk izmantotās aplikācijas tiek nodotas izpildei jaudīgākajiem procesora kodoliem. Savukārt mazsvarīgākās lietotnes tiek aizvērtas, lai palielinātu brīvās vietas apjomu tālruņa operatīvajā atmiņā.

Mākslīgā intelekta darbināta tulkošana vēl nebijušā līmenī

Dodoties brīvdienu ceļojumā uz citu valsti, telefons kļūst par lielisku asistentu saziņā ar vietējiem iedzīvotājiem. Ar mākslīgā intelekta palīdzību teksts tiek iztulkots pat par 300% ātrāk nekā iepriekš, kā arī tulkojumu iespējams veikt bez interneta pieslēguma. Huawei viedtālrunis spēj tulkot tekstu uz un no teju 50 dažādām valodām. Tagad, pateicoties mākslīgajam intelektam, pasūtīt vakariņas restorānā jebkurā pasaules malā ir daudz vienkāršāk!

Mākslīgais intelekts foto galerijā atvieglos bilžu arhivēšanu

Bieži vien, atgriežoties no brīvdienu ceļojuma, cilvēki plāno sakārtot uzņemtās fotogrāfijas, lai tās būtu viegli atrodamas pēc vairākiem mēnešiem vai pat gadiem. Diemžēl reti izdodas atrast tam laiku, tādēļ telefona bilžu galerijā rodas haoss. Kā izrādās, mākslīgā intelekta algoritmi var palīdzēt arī šajā gadījumā – Huawei viedtālrunis automātiski sakārto fotogrāfijas, atpazīst dažādus režīmus, cilvēkus un vietas. Tālruņa Huawei Mate 10 Pro bilžu galerijā valda pārsteidzoša kārtība, un tas viss tiek izdarīts pilnībā bez cilvēka iejaukšanās.

Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās ir vārdi, kas bieži dzirdami no cilvēkiem, kuri saistīti ar tehnoloģijām. Lai gan mākslīgā intelekta darbināti risinājumi bieži vien prasa milzīgus naudas ieguldījumus un neaptveramas zināšanas no vairākām nozarēm, to ieviešanas galvenais mērķis ir pavisam vienkāršs – atvieglot cilvēku dzīvi. Šie risinājumi tiek veidoti, lai pārvērstu viedtālruni personīgajā asistentā, kas pats spēj par sevi parūpēties, ļaujot lietotājam veltīt vairāk laika sev. Cilvēkiem nav iemesla baidīties no mākslīgā intelekta, jo nākotnē dzīve bez tā vairs nav iedomājama.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.