Lazzarini uzbūvēs katamarānu-amfībija ar Tesla pikapu komplektā (+ VIDEO)

Itālijas dizaineru apvienība Lazzarini nākusi klajā ar informāciju par savu jaunāko projektu Pagurus – katamarānu, kas spējīgs „izrāpties” krastā. Komplektā ar ūdens transportlīdzekli – futūristiskais Tesla Cybertruck pikaps.

Pagurus, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „krabis”, ir katamarānam līdzīgs luksuss klases ūdens transportlīdzeklis ar diviem Caterpillar (kopējā jauda 3540 Zs) dzinējiem un spēju izrāpties krastā, ko tam nodrošina četri skrūvjveida spirāļu mehānismi – pa diviem katra korpusa apakšā. Šos rotējošos mehānismus darbina atsevišķs dzinējs, kas palīdz sasniegt ātrumu 9 un 30 km/h attiecīgi ūdenī un uz sauszemes.

Zināms, ka Pagurus garums ir 25 m, pa ūdeni tas var pārvietoties ar ātrumu līdz 45 km/h, kravas nodalījumā paredzēta vieta Tesla elektriskajam pikapam Cybertruck vai kādiem mazākiem sauszemes transportlīdzekļiem, bet aizmugurē – diviem ūdens motocikliem. Lai mazos satelītus paceltu vai nolaistu uz zemes vai ūdenī, iekārtota lifta platforma ar trosēm un četrām elektriskām vinčām. Elektrisko automašīnu var uzlādēt tieši uz borta, pateicoties uzstādītajiem saules paneļiem, savukārt enerģijas krājumus katamarāns var atjaunot arī darbinot jau pieminētos skrūvju mehānismus.

Pagurus korpusa lielākā daļa izgatavota no tērauda, taču iespējams arī variants ar vieglākiem materiāliem no oglekļa šķiedras. Sākotnēji Lazzarini plānoja būvēt kuģi militārām vajadzībām tomēr, izpētījis pieprasījumu pēc luksusa jahtām, uzņēmums pārdomāja.

Lazzarini Pagurus cena būs aptuveni 30 miljoni dolāru.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.