Jūrmalas dome sola sakārtot gājēju pāreju Jūrmalā uz Asaru prospekta; “Clean R” tika izteikts aizrādījums (+ VIDEO)

Paldies iAuto lasītājiem, kuri sūta mums uz e-pastu vai informē komentāros pie rakstiem par nebūšanām uz mūsu ceļiem.

iAuto, pēc aculiecinieka saņemtas informācijas pievērsa uzmanību gājēju pārejai Asaru prospekta un Stacijas ielas krustojumā, kur bija sastumts sniega valnis, kurš aizsedza gājēju redzamību. Vairāk var lasīt šeit: “Gājēju pāreja Asaru prospektā Jūrmalā, ko varētu darīt labāk (+ VIDEO)”

Otra problēma šajā vietā ir daudz nopietnāka, proti, ka esošais satiksmes regulējums pēc iAuto redakcijas domām neatbilst satiksmes intensitātei un pat apdraud satiksmes drošību, video:

Lūk, viena iAuto.lv apmeklētāja komentārs no 10.februāris 2019, Krokodils: “Diezgan bieži sanāk braukt garām pa šo konkrēto pāreju un diemžēl ir nācies gan mest pa mēmajiem un reizi pat gandrīz uz “kapota” pacēlu (labi, ka “džeks” pats noreaģēja, ka es neapstāšos un pamuka malā.)

Diemžēl šādos gadījumos cilvēkos izsprūk visdziļākie pārmetumi tieši tev, tas nekas ka neviens nedomā par laika apstākļiem un vai 10m no pārejas mašīna tevi redz un vai vispār tā spēs apstāties – tik dur jo redz pāreja tak! ĪPAŠI ne autovadītājiem ļoti grūti to saprast, ka NU NEREDZ viņus bez nekāda atstarojošā elementa uz mūsu super puper pārejām. Pat tās bezjēdzīgās baltās lampas neko diži nedod. Visi domā spīd ielas apgaismojums – tātad viņu redz, kā dienā. NĒ! Ielu apgaismojums ir domāts lai autovadītāji redzētu joslu robežas uz ceļa…”.

Portāla iAuto redakcija 12.02.2019 saņēma no Zanes Leites, Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas sekojošas atbildes par aprakstīto situāciju: “Jau šobrīd ceļu uzturētājam līgumā ir noteiktas stingras prasības sniega tīrīšanai. Jāatzīst, reizēm uzturētāja darbā tiek konstatētas nepilnības, tādos gadījumos pašvaldība ceļu uzturētājam izsaka aizrādījumu un nākas atgādināt par līguma nosacījumiem. Arī konkrētajos gadījumos ceļu uzturētājam tika izteikts aizrādījums. Ikdienas uzturēšanas darbi A klases ielām jāveic:

10.1. atbilstoši A uzturēšanas klases prasībām saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 9.marta noteikumiem Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

10.2. atbilstoši „Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskajām specifikācijām”, kuras apstiprinātas ar 2006.gada 21.decembra VAS „Latvijas Valsts ceļi” rīkojumu Nr.488.

Vietās, kur starp ielas braucamo daļu un ietvi ir zaļā zona, pieļaujama sniega vaļņa veidošanās šajā zonā, neierobežojot redzamību. Vietās, kur ietves robežojas ar ielas braucamo daļu, sniega vaļņi veidojami brauktuvei pretējā ietves pusē.

Ceļu uzturēšanas darbus veic SIA “Clean R”.

Sastumta pamatīga sniega kaudze, kura samazina redzamību jau tā bīstamajā krustojumā. Foto: iAuto.lv

Būvprojekta izstrāde regulējamai gājēju pārejai Asaru prospekta un Stacijas ielas krustojumā jau ir noslēguma stadijā, būvprojekta izstrāde tika uzsākta 2018.gadā. Gājēju pārejas pārbūvi, ierīkojot tur luksoforus, plānots veikt šogad.”

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors: “Aizrādījums, tas ir labi, taču vēršu Jūrmalas domes uzmanību, ka vairākās pašvaldībās ar “Clean R” uzņēmuma darbību ietvju sakopšanas jomā nav apmierināti. Bija “Latvijas televīzijas” sižets (vairāk informācijas + video šeit>>>) par Rēzeknes iedzīvotāju neapmierinātību, Daugavpils pašvaldība pret uzņēmumu pat iesniegusi prasību tiesā.

Ļoti labi, ka būvprojekta izstrāde regulējamai gājēju pārejai Asaru prospekta un Stacijas ielas krustojumā jau ir noslēguma stadijā, tikai lūdzu nepieļaut tādas pašas kļūdas projektā, kā bija jaunajos luksoforos (2018.gada decembris – 2019.gada janvāris) uz Strēlnieku prospekta krustojumos ar Kļavu un Ceriņu ielām, kā rezultātā vajadzēja iejaukties pat VAS “Latvijas valsts ceļi” pārstāvjiem un izslēgt minētos luksoforus (tagad mirgo dzeltenā gaisma, vairāk informācijas šeit >>>).

Rezultātā ir jauna bīstamība, proti, satiksmes intensitātei neatbilstoša gājēju pāreja, turklāt pie mācību iestādes. Kurš maksās par šiem nekvalitatīvi veiktajiem darbiem un to labošanu? Iedzīvotāji, kuri šīs kompetences ir deleģējuši Jūrmalas pašvaldībai ar Gati Truksni (Zaļo un zemnieku savienība) kā domes priekšsēdētāju.”

No iAuto puses mēs jau informējām “Valsts kontroli” par šo situāciju un aicinām arī katru iedzīvotāju būt aktīvam un informēt par iespējamu nesaimniecisku pašvaldības darbību vai nolaidību šeit E-iesniegums iestādei (tas tiešām ir ērti un vienkārši) vai zvanot 67017500

Paldies iAuto lasītājiem, kuri sūta mums informāciju, tikai nosūtiet arī jautājumus vai pretencijas atbildigajai valsts vai pašvaldības iestādei, Latvijal.lv tas ir viegli izdarāms un iestādei ir pienakums pārskatāmā laikā atbildēt.

Lasi vēl par Jūrmalu iAuto:

 

Gājēju pāreja Asaru prosp. un Stacijas ielas krustojumā Foto: iAuto.lv

Ierīkota paralēlā stāvvieta pirms gājēju pārejas Foto: iAuto.lv

Gājēju pāreja Asaru prosp. un Stacijas ielas krustojumā Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.