Japānas autobūves uzņēmums “Toyota Motor Corp.” trešdien paziņoja, ka investēs 680 miljonus eiro, lai rūpnīcā Čehijā izveidotu jaunu ražošanas līniju pilnībā elektrisku automobiļu ražošanai.
Jaunās ražošanas līnijas izveidē investīcijas līdz pat 64 miljonu eiro apmērā veiks arī Čehijas valdība.
Ražotne atrodas Kolīnā, aptuveni 50 kilometrus no Prāgas, un tā būs pirmā “Toyota” rūpnīca Eiropā, kurā tiks ražoti pilnībā elektriski automobiļi.
Čehijas premjerministrs Petrs Fiala norāda, ka jaunā ražošanas līnija radīs 245 papildu darbavietas rūpnīcā, kurā jau šobrīd tiek nodarbināti 3200 cilvēki.
“Toyota” nesniedza informāciju, kad šī ražošanas līnija varētu sākt darbu.
Uzņēmums šajā Čehijas rūpnīcā šobrīd ražo “Aygo X” un “Yaris Hybrid” modeļus, un pērn tajā tika saražoti vairāk nekā 225 000 automobiļu.

Foto: Toyota