Automašīna ir rets un ļoti dārgs autobūves projekts, kas apvieno Formula 1 tehnoloģiju ar koplietošanas ceļa auto. Mercedes-AMG One maksā 2,5 miljonus eiro un tas izlaists vien 275 eksemplāru skaitā.
Šķiet, ka pasaulē būs par vienu Mercedes-AMG One mazāk – spriežot pēc internetā atrodamajiem video, hiperauto ir sadedzis pilnībā. Pagaidām par negadījumu ir maz informācijas un daži mediji pat apšauba tā īstumu mākslīgā intelekta laikos.
Skaidrību varētu ieviest Motor.de ražotājam nosūtītais pieprasījums, taču atbilde vēl neesot saņemta. Iespējams, nelaime tomēr notikusi un video ir īsts, jo forumos parādās Oldenburgas (hiperauto ir šīs pilsētas numurzīmes) auto entuziastu ziņojumi, ka šāda automašīna apkaimē ir manīta, bet Youtube var atrast video, kur tā piedalās Techno Classica Essen 2025 pasākumā.
Mercedes-AMG One ir 1.6 litru V6 hibrīda turbomotors no Formula 1 (pamatā tas pats, ko izmantoja Mercedes F1 komanda) un četri elektromotori, kas rada 1063 Zs kopējo jaudu. 100 km/h tas sasniedz 2,9 sekundēs, maksimālais ātrums – airāk par 350 km/h.
Auto spēka iekārta ir hibrīdsistēma ar enerģijas reģenerāciju, kas ir tik smalki un sarežģīti uzbūvēta, ka pēc 50 000 km ir pilnībā jāpārskata, praktiski nozīmējot motora maiņu.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com/shorts/aAx6JPOxPPI